Skip to main content
Banner Image
Banner Image

Sorular?

Dijital Kolej ekibince hiçbir soru manasız değildir! Lütfen sor, size yardım etmek için buradayız.

Başvuru ve Kayıt

Derslerimiz Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) standartlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Öğrenciler, okudukları sınıfa göre Dijital Kolej'e kayıt olabilirler ve herhangi bir konu hakkında önceden bilgi sahibi olmaları gerekmez. Herhangi bir ders için ön koşul önerilmişse, bunlar ders detayları sayfasında ayrıca gösterilir.

Derslerimiz, çok çeşitli özgeçmişlere ve yetkinliğe sahip öğrencilerce tercih edilmektedir. Dolayısı ile her öğrencimize kişiselleştirilmiş geri bildirim ve destek sağlanır. Velilerimize haftalık gelişim raporu e-posta üzerinden iletilir. Öğrencilerimiz MEB ataması yapılmış uzman öğretmenler tarafından canlı derslerini alırlar.

Tüm Dijital Kolej programları şunları gerektirir:

Öğrenme aktivitelerinizi tamamlamak için kendi bilgisayarınıza (dizüstü veya masaüstü) veya işteyken kullandığınız iş bilgisayarınıza erişiminizin olması gerekir.

Ayrıca, yüksek hızlı internete ve tercihen özel bir odada rahatça odaklanabileceğiniz, sessiz bir çalışma alanına sahip olmanız gerekecektir.

Dijital Kolej, Covid-19 döneminde yürütülen uzaktan eğitim programına destek amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

Programımızı kolayca kullanabilmeniz için YouTube kanalımızda sizlere özel hazırlanmış anlatım videolarına https://tinyurl.com/dijitalkolej üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Türkiye MEB müfredatı ile uyumludur. Kazanım takvimini takip eder
 • Hafta içi 3, hafta sonu 3 farklı öğrenme paketi sunar
 • Hafta içi ve hafta sonu paketleri mevcuttur
 • Hafta içi paketinde her gün 2 canlı ders yapılır
 • Hafta sonu paketinde Cumartesi günleri 4 canlı ders yapılır
 • Öğrencilerin değişen ders programlarına uyum sağlanır. Günde 4 farklı saat seçeneği vardır
 • Dersler 30 dakikadır
 • Sınıf başına maksimum 20 öğrenci
 • Öğrencilerin öğrenim sürecine yardımcı olmak için Akademik Kurulumuzca hazırlanmış ders içerikleri sistemde yer alır
 • Ek ders kitabı satın almak gerekmez
 • Çevrimiçi forumlar ve ev ödevleri üzerinden proje tabanlı öğrenim
 • Her branş dersine ayrı öğretmen atanır
 • Derslere atanan öğretmenler aynı sınıfa tüm ay boyunca ders verir
 • Öğrenciler öğretmelere ders esnasında sorularını iletebilirler
 • Haftalık kazanım takip raporu velilere iletilir

Dijital Kolej’e kayıt olmak için www.dijitalkolej.net üzerinden tercih ettiğiniz eğitim paketini ve saat planını seçiniz. Ve ödeme yapınız. Ödeme tamamlandığında hesabınız oluşturulur.

Sistemin sizi otomatik olarak yönlendireceği kayıt sayfasından ödeme yapmadan önce öğrencinize isim.soyad@dijitalkolej.net uzantılı email açınız. Lütfen sisteme kayıt esnasında oluşturduğunuz şifreyi not ediniz. Bu şifre ile daha sonra isim.soyad@dijitalkolej.net üzerinden öğrencinizin e-postasına giriş yaparak hesabınızı aktive etmeniz gerekmektedir. Portalın giriş şifresi ve kullanıcı adı da bu olacaktır. Dersler dijitalkolej.net email hesbaınızın takvimine işlenir. Takvime tıklayarak derslere giriş yapılır. Tüm öğrencilerimiz için özel hazırlanmış ders içerikleri ve ödevlerde sistemden takip edilir.

Dijital Kolej uzman akademik kadrosu ile öğrencilerin eksik kazanımlarında onlara destek olacak tamamlayıcı paketler geliştirmiştir. Hafta için programında 3 farklı eğitim paketi, hafta sonu programında ise öğrencinin ihtiyacına göre 4 farklı branşta ek ders almak mümkündür.

Eğitim Süreci

Dijital Kolej’de derslerimiz branşında ve uzaktan eğitimde uzman öğretmenler tarafından canlı olarak çevrimiçi işlenmektedir. MEB kazanım takvimi takip edilir. Dolayısı ile okulda işlenen konuların tekrarı ve pekiştirmesi yapılır. Öğrenciler derslerde anlamadıkları konuları ve soruları öğretmenlerine sorabilirler.

Dersleri kaçıran veya tekrar etmek isteyen öğrencilerimiz için derslerin videoları sisteme yüklenmektedir.

Evet, derslerimizde yoklama alınıyor. Velilerimize de her hafta Cuma akşamı öğrencisinin ders katılımı, ödev performansı konusunda rapor yollanmaktadır.

Evet aylık eğitim süresi bittikten ve öğrenci tüm ödevlerini tamamladıktan sonra sertifika veriliyor.

Dijital Kolej’de akademik kurulumuzun çalışmaları sonrasında uzaktan eğitimde bize özel bir anlayışla senkron ve asenkron derslerle eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz senkron derslerde, öğretmen ve sınıf arkadaşlarıyla iletişim içinde öğrenirken, asenkron içeriklerle de kendi boş zamanlarında derslerin tekrar ederler. Her dersten sonra kazanım takibi yapabilmek ve öğrencilerimiz kendilerini sınamaları için ödev soruları verilir.

Covid-19 nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdiğimiz bu günlerde ülke genelinde veliler çocuklarının eğitim öğretiminin sekteye uğramaması için büyük bir çaba sarf ediyor. Ve herkes çocuğuna çok daha iyi bir gelecek sağlamak istiyor.

Dijital Kolej, bu yönde velilere yardımcı olmak, çocuklarımızın bu zorlu süreci en verimli şekilde geçirmesine destek olmak için kuruldu.

Dijital Kolej, Türkiye’nin öncü eğitim kurumu Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri ekibi tarafından kurulmuştur. Örgün eğitimde ki deneyimlerini uzaktan eğitimde Türkiye geneline yaymak ana hedefleridir. Bunu yaparken ülkemizin ve dünyanın en kıymetli eğitim liderlerinin de desteğini almaktadırlar.

Amacımız Uzaktan Eğitimi Verimli, Eğlenceli ve Kolay Hale Getirmek.

Hayır gerekmemektedir. Platformda dersler için dijital kolej akademik kadrosunca özenle hazırlanmış ders notları, videolar ve ödevler vardır.

Evet. Senkron veya asenkron deneme dersi mümkündür. Deneme dersine katılmak isterseniz kayit@dijitalkolej.net üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Programımızı kolayca kullanabilmeniz için YouTube kanalımızda sizlere özel hazırlanmış anlatım videolarına https://tinyurl.com/dijitalkolej üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca öğrenciler derslere başladıktan en geç iki gün sonrasına kadar tam bir geri ödeme talebinde bulunabilir.

Şu aşamada hayır. Bizi diğer kurumlardan ayıran husus akran öğrenimini de önceliklendirmemiz. Çocuklarımız öğretmenlerinden olduğu kadar birbirlerinden de öğrenirler. Covid esnasında onlara sınıf ortamını yaşatarak bu konuda da destek olmaya çalışıyoruz.

Her ne kadar uzaktan yapılsa, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz arasında mesafe olsa da, Dijital Kolej’de uzaktan eğitim örgün öğretimden daha az etkili bir eğitim şekli değildir. Uzaktan eğitimde özel olarak hazırlanmış materyallerimiz kullanılır. Derslerimiz sırasında öğretmenlerimiz her türlü multimedia imkanını kullanır. Çeşitli videolar, slaytlar, simülasyonlar gösterirler. Öğrencilerimiz bir aslanın, bir filin, bir yılanın hakiki sesini ekrandan duyar, bir yağmurun meydana gelişi ekranda simule edilir. Denizden evvela sular buharlaşır, yukarı çıkar bulut olur, bulutlar rüzgarla savrulur. Soğuk tabakalara gelince buhar yoğunlaşır ve yağmur meydana gelip su damlaları yere düşer. Bu ve bunun gibi konuları sınıf arkadaşları ile ekrandan izler. Bilgiyi sindirir, sorularını canlı derste öğretmenine sorar. Öğretmenlerimiz daimi olarak öğrencilerimiz ile temas halinde olur.

Faturalandırma ve Ödeme Seçenekleri

Ödeme kredi kartıyla doğrudan Dijital Kolej'e yapılır – tek yapmanız gereken, bir eğitim paketine kaydolduğunuzda açılan pencereleri takip etmektir. Kredi kartına 8 taksite kadar taksitlendirme seçeneği vardır.

Evet. Paketlerimiz aylık olarak ücretlendirilmiştir. Dersler başladıktan sonra da katılmak mümkündür. Lütfen öğrencinizi kaydettirmek istediğinizde kayit@dijitalkolej.net üzerinden indirim kuponu alınız.

Bir öğrenci, derslere başladıktan en geç iki gün sonrasına kadar tam bir geri ödeme talebinde bulunabilir.

İki günlük süre limitini geçtikten geri ödeme talebinde bulunan öğrencilerin, öğrenci destek ekibi ile iletişime geçerek yazılı olarak bir başvuru yapmaları gerekecektir ve ardından Dijital Kolej tarafından geri ödeme konusunda bir karar verilecektir.

Geri ödeme talepleri e-posta yoluyla kayit@dijitalkolej.net yapılacaktır.

İndirimli fiyatlarla satın alınan paketler için yapılan geri ödemeler indirimli fiyat üzerinden hesaplanacaktır.

Geri ödeme sırasında oluşabilecek ek ücretlerden öğrenciler sorumlu olacaktır.

Kesinlikle. Dijital Kolej kurumlara özel paket imkanı sunmaktadır. Öğrenci sayısına göre ücretlendirme yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen kayit@dijitalkolej.net üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

Kesinlikle. Dijital Kolej kardeş kayıtlar için her bir kardeşe %10 indirim uygulamaktadır. Kardeş indirimi talebinde bulunmak için lütfen kayit@dijitalkolej.net üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

Evet. Dijital Kolej öğretmen/akademisyen çocukları için %10 indirim uygulamaktadır. Öğretmen/akademisyen çocuğu indiriminden paydalanmak için için lütfen kayit@dijitalkolej.net üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

Hala sorularınız mı var?

Bize Ulaşın